Kettős rangadó

2018. Október 21
235

Az idei bajnokságban először rendeztek dupla vízilabdamérkőzést uszodánkban, ahol női együttesünk a bajnoki címvédő UVSE-t, férfi csapatunk pedig a szombathelyi AVUS-t fogadta.

Petrovics Mátyás együttese nagy csatára késztette nagynevű ellenfelét. Olyannyira, hogy a harmadik negyed végén 7-6-ra vezetett is Keszthelyi Ritáékkal szemben. Különösen Illés Nusi volt elemében, aki három gólt is dobott az UVSE-nek. Sajnos, az utolsó negyedben ismét fordítani tudott a vendégcsapat, amely végül 9-8-cal behúzta a találkozót. Ha a végeredmény nem is volt kedvező számunkra, a játékra és a küzdeni akarásra mindenképpen büszkék lehetünk.

A remek női mérkőzést követően férficsapatunk is bemutatkozott a bajnokságban (az első fordulóban a Pécs elleni meccsünket elhalasztották). Szűcs Levente tanítványai esélyeshez méltóan verték a szombathelyieket 15-8 arányban. A góljainkon tíz játékos osztozott, válogatott játékosunk, Pásztor Mátyás pedig triplázni tudott.

Fotó: MVLSZ