Menü

Kitüntetett BVSC-sek

2017. Október 02
424
Kitüntetett BVSC-sek

Zugló megalapításának (1935) 82. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár konferenciatermében több díjat és elismerést is átadtak.

A kerület hagyományainak megfelelően elismerésben részesítették a sportban, a közbiztonság és az oktatás terén is kiemelkedően teljesítőket, illetve Zugló legmagasabb rangú elismerését, a Díszpolgári címeket is átadták. Nagy örömünkre szolgál, hogy a díjazottak – és a díjátadók – között is több BVSC-s kötődésű sportoló vagy sportvezető volt. A Zugló Sportjáért elismerést többek között az idei vizes világbajnokságon ezüstérmes férfi vízilabdaválogatott két kiemelkedő egyénisége, a szövetségi kapitány, Märcz Tamás, és a csapat egyik tagja, Török Béla is átvehették. Előbbi szakember egykoron klubunk játékosa, majd felnőtt csapatunk edzője volt, a válogatott élére is a Szőnyi útról került, míg Török Béla, csapatunk kiválósága hosszabb szünetet követően az idei vébé előtt került vissza a válogatottba. Az idei Díszpolgárok között is volt BVSC-s. Rátonyi Gábor, Zugló korábbi polgármestere (2002-2006 között) egykoron klubunkban kezdte úszópályafutását, majd egyesületünknél volt edző, szakosztályvezető, illetve elnökségi tag. Rátonyi Gábor 2011-ben a BVSC Örökös Bajnoka elismerést is átvehette. A díjazottak az elismeréseiket a kerületi vezetőktől, polgármestertől, alpolgármesterektől és országgyűlési képviselőktől vehették át, akik között klubunk elnöke, Szatmáry Kristóf országgyűlési képviselő is helyet kapott.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz