Kiváló vb-főpróba úszóink számára

2019. Július 03
1022

Már gőzerővel készülnek sportolóink a dél-koreai vizes világbajnokságra, de előtte közülük még többen is a Budapest Openen szerepeltek. A versenyen 5 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel zárt csapatunk.

Nagyjából egy hónappal a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek kezdete előtt rendezték a Budapest Opent, ahol több sportolónk is érdekelt volt. Közülük a világbajnokságra is utazó csapatból hárman is dobogóra állhattak. Az öt aranyérmet ráadásul három különböző versenyzőnk szállította. Burián Katalin kisajátította a hátúszó számokat. 50, 100 és 200 méteren sem talált legyőzőre. Ő egyébként a vb-n 100 és 200 méteren indul majd.

Rajta kívül Kozma Dominik 100 méter gyorson, míg Grátz Benjámin 200 méter gyorson lett aranyérmes. Kozma a dél-koreai világbajnokságon éppen 200 gyorson lép majd rajtkőre.

Takács Tamás két érmet is szerzett mellúszásban. 50-en a második, 200-on a harmadik helyen csapott a célba. Míg 100 gyorson Kozmához hasonlóan Bohus Richárd is dobogóra állhatott, ő bronzérmes lett. Bohus Kvangdzsuban 50 és 100 háton lesz majd érdekelt.

A világbajnokság úszóversenyeit július 21. és 28. között rendezik majd Dél-Koreában.

Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt