Menü

Legendánkról uszodát neveznek el

2017. Október 02
515
Legendánkról uszodát neveznek el

Legendánkról uszodát neveznek el

A szomszédos XVI. kerületben október utolsó szombatján névadó ünnepséget tartanak majd.

A tíz évvel ezelőtt épült Szentmihályi uszodát ugyanis a helyi sportbarátok kezdeményezésére a városrész híres lakójáról, dr. Konrád Ferencről nevezik el. Arról a sportolóról, aki gazdag pályafutását – olimpiai bajnoki cím, ötkarikás érmek, világ- és Európa-bajnoki sikerek – a mi egyesületünkben alapozta meg. Dr. Konrád Ferenc ugyanis klubunk színeiben kezdte a pályafutását, és tíz éven keresztül (1956-66) a mi játékosunk volt. Távozását két dolog motiválta, egyrészt 1966-ban az OSC-nél nagycsapatot építettek, másrészt fogorvos-hallgatóként kötelező volt átigazolnia az egyetemi klubba. Dr. Konrád Ferenc kapcsolata azonban nem szűnt meg egyesületünkkel, köszönhetően annak, hogy pályafutását befejezve játékvezetőként, majd ellenőrként is gyakran megfordult a Szőnyi úton. Dr. Konrád Ferenc mindkét testvére, János és Sándor is nálunk kezdte a pályafutását, és sok olyan mérkőzés volt, amikor mindhárom Konrád-fiú egyszerre a medencében volt. Az október 28-i megemlékezésre a szervezők várják az érdeklődőket.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz