Lendületbe jöttünk

Miközben a legjobb női vízilabda együttesek – köztük a miénk is - a Magyar Kupáért küzdöttek, a legjobb férfi vízilabdacsapatok pedig a nemzetközi kupában vitézkedtek, a férfi gárdánk is medencébe szállt.

Az OB I-es bajnokság 9. fordulójából ugyanis egy héttel korábban játszották le a Kaposvár – BVSC-Zugló találkozót, mely mérkőzés mindkét gárda számára fontos volt. Nekünk különösen, hisz az elmúlt négy fordulóban kisebb hullámvölgybe került a csapatunk, amely három vereség mellett mindössze egy döntetlent ért csak el. A kaposvári mérkőzés első három negyedében úgy tűnt, ez a hullámvölgy még nem ért véget. A félidőben 5-5 volt az eredmény, és csak a harmadik negyed legvégén sikerült átvennünk a hazaiaktól a vezetést (7-8). Ám, az utolsó játékrészben végre elkaptuk a fonalat, jól védekeztünk, ennek köszönhetően több gólt már nem is kaptunk, és jól támadtunk, melynek köszönhetően végül fölényes 13-7-es győzelmet arattunk.

Folytatás 2018-ban (január 20-án) a szombathelyi AVUS ellen idegenben lesz.

Fotó: Madar Dávid/MVÉSZ