Lovassy sokáig az élen tekert az első napon

2019. Június 12
958

Klubunk kerékpárosa, Lovassy Krisztián majdnem 140 kilométeren keresztül szökésben volt a Tour de Hongrie 1. szakaszán két társával. Filutás Viktor jól zárta a napot, ugyanis 42 másodperces hátránnyal a 39. helyen ért célba.

Ismét komoly hőség várt a mezőnyre, a Velence és Esztergom közötti 194 kilométeres szakasz során. Ennek ellenére jól indult a nap Lovassy Krisztián számára a Tour de Hongrie-n. A BVSC kerekese Rózsa Balázzsal és a szlovén Jon Boziccsal meglépett a mezőnytől és bő kilenc perces előnyre tettek szert a szökevények. Ráadásul Lovassy több sprintet is megnyert és a legaktívabb magyarnak járó elismerést is megkapta.

Azonban a szerdai etap nem a sprintereknek kedvezett, hiszen kétszer is megmászták a versenyzők Dobogókőt és a 194 kilométeres szakaszon majdnem 2200 méter volt a szintemelkedés. A hegyi terepen befogta az élboly a szökevényeket. Lovassy végül a 88. helyen ért célba.

A TdH-n a Pannon Cycling Team színeiben induló Filutás Viktor jó napot zárt, hiszen sportolónk csak 42 másodperccel maradt el a győztes időtől és a 39. lett.

A szakaszt a címvédő és Giro-szakaszgyőztes Manuel Belletti nyerte, míg legjobb magyarként a születésnapos Valter Attila zárt, aki a hatodik lett.

Csütörtökön a Balassagyarmat és Miskolc közötti 201 kilométeres táv vár a mezőnyre.

Forrás: tourdehongrie.hu

Kép: Vanik Zoltán / tdh.hu