Maci ezüstös vébédöntője

2018. Október 27
142

Óriási mérkőzést vívott Korpási Bálint a budapesti birkózó-világbajnokság döntőjében.

Versenyzőnk, aki esélyeshez méltóan három egyértelmű mérkőzéssel jutott a 72 kilogrammos súlycsoport döntőjébe, egyik legnagyobb riválisával, a német Stablerrel birkózhatott az aranyéremért. Macinak sajnos már a meccs elején felszakadt a szája a német szabálytalan „fogásától”, így vérző arccal kellett levívnia a meccset. Mely azt hozta, amit várni lehetett: a két nagyágyú – mindketten világ- és Európa-bajnokok voltak - gyúrta egymást, de csak intésekből volt esélyük pontot szerezni. S mivel előbb a németet, majd Bálintot intették, a „későbbi pont” szabály alapján Maci állt nyerésre. Sajnos, azonban a németnek egyszer sikerült őt kitolnia a szőnyegről, és ez az aprócska „akció” ezúttal elegendőnek bizonyult az aranyéremhez. Bálint ennek ellenére fantasztikusan szerepelt, és egy újabb szépen csillogó ezüstéremmel gazdagította éremgyűjteményét. Versenyzőnk az elmúlt években sikert sikerre halmozott, a 2015-ös bakui Európa Játékok óta ugyanis valamennyi világversenyen, világ- és Európa-bajnokságon a dobogóra állhatott. 2016-ban például a BOK Rendezvény és Sportcsarnokban rendezett vébén aranyérmet nyert, tavaly, a párizsi vébén bronzérmes volt, idén pedig a „hiányzó” érmet megszerezve a dobogó második fokára állhatott.

Fotó: Földi Imre