Márk nyitotta a sort

2017. Július 15
190

Papp Márk személyében már az első napon volt kiért izgulnunk a hazai rendezésű vizes világbajnokságon.

Hosszútávúszónk ezúttal nem abban a számban - 10 km-en - indult, melyen Rióban is versenyzett, és 13. lett, hanem a nyíltvízi úszók sprinttávján, az 5 km-es távon versenyzett, melyen korábban már szintén figyelemre méltó eredményeket ért el. Márk ezúttal is hatalmasat küzdött, ám a jobb pozícióért folytatott harc az erejét is felőrölte, végül a középmezőnyben végezve a 31. helyen ért célba. A versenyt az olimpiai bronzérmes francia Marc-Antoine Olivier nyerte egy olasz és egy brit versenyző előtt. A másik magyar úszó, Rasovszky Kristóf pedig hetedik lett.
Márk számára ezzel még nem biztos, hogy véget ért a világbajnokság. A július 20-án rendezendő 5 km-es csapatversenyen ugyanis még szerepet kaphat.