Márkos bronz csapatban

2016. Július 20
183

A felnőtt nyiltvízi Európa-bajnokságok történetében első ízben sikerült érmet szereznie a magyar csapatnak.

A Risztov Éva, Székelyi Dániel és a klubunkat képviselő Papp Márk összeállítású trió a harmadik legjobb időt úszta az észak-hollandiai Hoorn-ban rendezett kontinensviadalon. A magyarok elsőként indultak neki az 5 km-es távnak, amelyen az óra ellen kellett úszniuk. Az hamar kiderült, hogy rajtunk kívül az olaszoknak, a németeknek és a briteknek van még esélyük a dobogóra. Az olaszok rutinos hármasa, a világversenyek egyéni versenyeiben is rendszeresen érmeket szerző Rachele Bruni, Simone Ruffini – a két balatonfüredi Világkupa-győztes – és Federico Valli végül nagy fölénnyel, 37.7 másodperces előnnyel lett első. A magyar és a német csapat között már jóval kisebb volt a különbség, mindössze 5.6 másodperc – két éve, Berlinben a németek 1.2 másodperccel szorítottak le bennünket a dobogóról –, végül ők lettek az ezüstérmesek, a mieinknek jutott a bronz. Az igazi bravúr azonban a britek megelőzése volt, ráadásul több mint 20 másodperccel, hiszen az ő csapatukban úszott az 5 km női bajnoka, Danielle Huskisson és a férfiaknál bronzérmes Caleb Hughes is. A versenyzőknek nemcsak az idővel és az ellenfelekkel, hanem a rossz időjárással is meg kellett küzdeniük. Hoorn-ban a víz hőmérséklete alig érte el a 17 fokot, így sokan a verseny feladására kényszerültek.
Augusztusban, a riói olimpián a nyílt vízi úszóversenyeken Risztov Éva és Papp Márk fogják képviselni a magyar színeket.