Márkos gyorsaság

2016. Augusztus 17
192

Papp Márk személyében egy újabb olimpikonunk is bemutatkozott Rióban.

Az olimpia 11. napján rendezték ugyanis a férfiak 10 km-es nyíltvízi úszását, melyben versenyzőnk képviselte a magyar színeket. Méghozzá nem is akárhogyan! Márk ugyanis végig kiválóan úszva az erős mezőnyben a 13. helyet szerezte meg.

A versenyt végül az Európa-bajnok holland Ferry Weertman nyerte célfotóval a görög Szpirosz Janniotisz előtt. Csak érdekességképpen a nők 10 km-es versenyét is egy holland úszó nyerte, a legjobb magyar, a Londonban aranyérmes Risztov Éva pedig ugyanúgy a 13 helyen érkezett célba, mint a mi Márkunk. A két sportoló összevetésében azonban a kor mindenképpen a versenyzőnk mellett szól (Márk 22 éves), mert, amíg Risztov Éva valószínűleg búcsúzik az olimpiáktól (ezt ő maga jelentette be), addig Márk pályafutásába még egy vagy akár két ötkarikás sportesemény is beleférhet.