Minden nap egy sztár BVSC-s

2018. Március 30
195

A debreceni úszó országos bajnokság második napjának Bernek Péter volt a legnagyobb sztárja, úgy lett a harmadik nap legeredményesebb versenyzője Verrasztó Evelyn, aki Petihez hasonlóan két arany- és egy ezüstérmet szerzett. Nagy Péter tanítványa a 100 méteres gyorsúszásban bizonyult a legjobbnak, illetve a 4×100 méteres mixváltóval – Ádám Henrietta, Okos Ákos, Verrasztó Evelyn, Kozma Dominik – is első helyen végzett, míg a 4×100 méteres női váltók versenyében, a Böszörményi Bettina, Nagy Réka, Del Beato Ludovica, Verrasztó Evelyn kvartett tagjaként ezüstérmet szerzett. Ezzel azonban nem ért véget versenyzőink sikersorozata, sőt elmondható, hogy a szakmai team-ünk által végzett munka leginkább a harmadik napon teljesedett ki, mert ekkor már jóval több versenyzővel képviseltettük magunkat a döntőkben, mint az első két napon.

A 200 méteres férfi hátúszás fináléjában Bernek Péter az első, Papp Márk pedig a nyolcadik helyen végzett. Kozma Dominik a 100 méteres férfi gyorsúszásban lett ezüstérmes, Bernek Peti pedig 400 méteres vegyesúszásban ért másodikként a célba. Ebben a számban Drigán Zoltán végzett a hetedik helyen. A 4×100 méteres férfi gyorsváltónk – Bernek Péter, Bohus Richárd, Kozma Dominik és Papp Márk – a dobogó harmadik fokára állhatott fel. És majdnem érmes lett még Nagy Réka 400 vegyesen és Okos Glória 200 női mellen (mindketten negyedikek lettek).  Végezetül 200 háton Ádám Henrietta nyolcadik, Okos Ákos pedig hatodik helyen végzett.