Menü

Mozgattuk a kerületet

2016. Május 27
426
Mozgattuk a kerületet

Egy sportegyesület életében természetes dolog a mozgás, a civil szférában azonban a testedzés még mindig hiánycikknek számít. Több mint harminc éve éppen ezért hívta életre két kanadai város a Kihívás Napját, mely azóta az egész világon népszerűvé vált. A május végi rendezvénynek a „Sportolj legalább 15 percet!” lett a mottója, és ez a nap hagyományosan azt hívatott eldönteni, hogy mely település a legsportosabb. Magyarország és Zugló is csatlakozott a programhoz, s mivel a klubunk a kerület legnagyobb sportegyesülete, így a zuglói megmozdulásokba a nálunk sportolók edzésidejét is beszámolták.

Zugló sporteredményeit a 70 ezer lakosnál nagyobb települések között regisztrálták, majd tegnap este a 21 órás zárást követően rangsorolták a nevezőket. Eszerint országos szinten a BVSC támogatását élvező Zugló a kategóriájában a hatodik lett, Budapesten pedig a IV. és a XV. kerület mögött a harmadik helyre állhatott fel. S, hogy számok nyelvére lefordítva mit jelentett Zuglónak a klubunk segítsége: tavaly ezen a napon 9.147 15 perces mozgást regisztráltak, idén azonban ez a szám már a duplája, 18.540 volt.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz