Menü

Nagy bajnoktól búcsúzunk

2017. December 29
515
Nagy bajnoktól búcsúzunk

Az idei karácsony nem csak szép emlékeket hagy majd maga mögött. December 24-én, Szenteste egy nagy bajnokunktól búcsúztunk.

Olimpiai bajnok úszónkat, Littmeritzky Máriát nemrég még otthonában köszönthettük 90. születésnapja alkalmából, ezúttal azonban halálhíréről kell beszámolnunk. Nagy bajnokunk Karácsony szent estéjén örökre itthagyott bennünket. Littomeritzky Mária 1949-ben igazolt egyesületünkbe, és klubunk történelmébe egy-egy olimpiai (1952-ben a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként) és Európa-bajnoki (1954-ben a 4×100 méteres gyorsváltóval) aranyéremmel írta be magát. Kiváló pillangósunk és gyorsúszónk aktív pályafutását befejezve úszószakosztályunk vezetőedzője is volt. Klubunk Örökös Bajnokát tavaly a Magyar Úszó Hírességek Csarnokába is beválasztották.

A család tájékoztatása szerint Littomeritzky Mária búcsúztatása 2018. január 19-én 11.15-kor a Farkasréti temető Makovecz termében lesz.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz