Öt év után újra dobogón

2017. December 17
191

Megérte Verrasztó Evelynnek a sok munka, melyet az elmúlt másfél évben Nagy Péter irányításával végzett.

És megérte Evelynnek a klubváltás is, mert egyesületünk versenyzőjeként újra volt ereje felépítenie az úszását. A teljesítményére pedig a koronát a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon tehette fel, amelyen 200 méteres vegyesúszásban fantasztikusan hajrázva ezüstérmes lett. Csak a hatszoros győztes Hosszú Katinka tudta őt legyőzni, de Evelyn a legnagyobb győzelmet nem is a mezőny többi tagja, hanem sokkal inkább maga felett aratta. Versenyzőnk a 2012-es debreceni nagypályás Európa-bajnokság után állhatott fel ismét egy világverseny dobogójára. Történetesen öt éve szintén 200 méteres vegyesúszásban volt bronzérmes.

A koppenhágai EB negyedik napján másik versenyzőnk, Kozma Dominik is kitett magáért, aki a középdöntőben mutatott remek teljesítményének köszönhetően a negyedik helyen jutott a 100 méteres gyorsúszás vasárnapi döntőjébe.