Péterék hazaérkeztek

2016. Szeptember 21
193

A riói olimpikonok után a paralimpikonokat is több száz fős tömeg fogadta a Liszt Ferenc repülőtéren.

A bronzérmes Pálos Péterünket is szállító gép szeptember 20-án este háromnegyedórás késéssel, nem sokkal 19 óra után landolt Budapesten. Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a repülőtéren elmondta, hogy a magyar paralimpiai sportolók kiemelkedően szerepeltek Rióban, a megszerzett 18 érmüknek köszönhetően az éremtáblázaton 162 ország között a 47. helyen végeztek. De ennél is fontosabb, hogy a 43 fős magyar küldöttség 33 tagja is pontszerző (1-8.) helyen végzett.

A riói paralimpián bronzérmes versenyzőnket, az asztaliteniszezők 11-es kategóriájában bronzérmet nyert Pálos Pétert klubunk nevében Soós Péter létesítményvezető és Herendi Iván, az asztalitenisz-szakosztályunk vezetője fogadták, akik Péter mellett az ezüstérmet nyert pingpongost, Csonka Andrást is virágcsokorral köszöntötték. A kecskeméti színekben versenyző paralimpikon ugyanis korábban szintén a klubunk játékosa volt.