Réka a mi Iron Ladynk

2018. Július 30
706

Július 25-28 között a győri Aqua Sportközpontban rendezték a Serdülő Úszó Országos Bajnokságot. A 14-16 éves korosztály legfontosabb hazai versenyére 86 egyesület 417 versenyzője nevezett. A versenyen természetesen mi is képviseltettük magunkat. A legjobb eredményt előzetesen Nagy Rékától várhattuk, aki igazolta a papírformát, mert a váltókkal együtt 12 számban is döntőt úszhatott, melyből hét alkalommal a dobogóra is felállhatott. Réka megnyerte a 200 méteres vegyesúszást, a 200 mellet, illetve Szalai Csengével, Bakondy Beátával és Paróczi Eszterrel a 4×100 méteres vegyesvátóval is a dobogó tetejére állhatott. Emellett 400 vegyesen és 200 gyorson is második lett. A 4×100 méteres mix gyorsváltóval (Csicsáky Péter, Ruzicska Péter, Szalai Csenge és Nagy Réka), valamint a 4×100 méteres női gyorsváltóval (Nagy Réka, Szalai Csenge, Paróczi Eszter és Nagy Ágnes) bronzérmes lett. Nem sokkal maradt le a dobogóról 400 gyorson, illetve a 4×100 méteres mix vegyesváltók versenyében, melyben Szalai Csengével, Ruzicska Péterrel és Rádai Mátéval lett negyedik, emellett 100 mellen ötödik, 100 pillangón hetedik, 100 gyorson pedig nyolcadik lett.

Réka mellett több versenyzőnk is kiemelkedően teljesített. Szalai Csenge 200 háton negyedik, 100 háton pedig hatodik lett. Csicsáky Péter is több döntőben szerepelhetett. 200 gyorson a negyedik, 400 gyorson és 400 vegyesen egyaránt ötödik, a 4×100 méteres fiú vegyesváltó tagjaként Ruzivska Péterrel, Rádai Mátéval és Lapos Leventével a hatodik, 50 mellen, valamint a Csicsáky Péter, Rádai Máté, Ruzicska Péter, Lapos Levente összeállítású 4×100 méteres fiú gyorsváltó tagjaként nyolcadik lett. Rajtuk kívül Paróczi Eszter 400 vegyesen, Bakondy Beáta pedig 200 mellen a hetedik, Ruzicska Péter pedig 400 gyorson a nyolcadik helyen ért célba.

Fotó: Nagy Réka sportolói oldal