Római hétvége

2017. Június 27
189

Rómában június utolsó hétvégéjén ismét megrendezték a Sette Coli (Hét Domb) nemzetközi úszóversenyt, mely eseményen a júliusi budapesti vizes világbajnokságra készülő magyar válogatott több tagja is részt vett.

Klubunkat Nagy Péter edzőnk vezetésével egy erős csapat képviselte, akik a nemzetközi erőpróbán is remekül helyt álltak. Új igazolásunk, Kozma Dominik 100 méteres gyorsúszásban az országos csúcsot négy századra megközelítve 48.68 mp-ces idővel nyerte a versenyt. Ugyancsak a dobogó tetejére állhatott a sérüléséből felépült Bernek Péter, aki ezúttal 200 háton jeleskedett, illetve Verrasztó Dávid, aki fő számában, 400 vegyesen bizonyult a legjobbnak. Dávidnak majdnem összejött a duplázás is, ám 200 vegyesen végül ezüstérmes lett. Érmet ugyan nem szerzett, de az erős mezőnyben döntőt úszott, és ott is remekül helyt állt Verrasztó Evelyn, aki 200 vegyesen ötödik, és Biczó Bence, aki 200 pillangón a negyedik lett.