Sporttörténelmet írt

2016. December 12
221

A magyar asztaliteniszsportban egyedülálló módon negyedik TOP 12 versenyét is veretlenül nyerte klubunk kiemelkedő tehetsége, a még serdülőkorú András Csaba, aki ezúttal az ifjúságiak között bizonyult a legjobbnak.

Az ország 12 legjobb ifi pingpongosát felvonultató versenyen ráadásul az első három helyen klubunk versenyzői végeztek.

András Csaba veretlenül nyerte az ifjúsági TOP 12 versenyt, ami nemcsak azért rendkívüli eredmény, mert Csaba még csak serdülő korú, hanem azért is, mert két hete már szintén veretlenül nyerte a saját korosztálya TOP 12 versenyét, tavaly pedig hasonló módon veretlenül lett első az újonc és a serdülő TOP 12-kön. Így már négy olyan TOP 12-je van, amit veretlenül nyert meg. Ilyenre pedig nem igazán volt még példa a magyar asztaliteniszsportban. De arra se nagyon akadt még példa, hogy az év egyik legrangosabb hazai pingpong-versenyén az első három helyen azonos klubbeli sportolók végezzenek. Mert, hogy a veretlen András Csaba mögött két másik BVSC-s tehetség, Bruckner Máté és Both Olivér végzett a dobogós helyeken. A 12-es mezőnyben rajtuk kívül még két versenyzőnk szerepelt, Kovács Gábor az ötödikkel azonos eredménnyel végzett a hetedik helyen, míg Both Levente a 11. helyen fejezte be a versenyt.