Menü

Szentmihályi Konrád Ferenc Uszoda

2017. Október 30
497
Szentmihályi Konrád Ferenc Uszoda

Egykori legendánkról, a később olimpiai- világ- és Európa-bajnoki címet nyert dr. Konrád Ferencről uszodát neveztek el Rákosszentmihályon.

A klubunkban nevelkedő, pályafutását nálunk kezdő, nem mellesleg egyesületünk Örökös Bajnoka címet is megkapó sportoló 2015-ben, alig néhány nappal a hetvenedik születésnapját követően hunyt el. A barátai és tisztelői a lakhelyéhez legközelebb levő uszodát neveztették el róla. A névadó ünnepségre október 28-án került sor, melyre közel kétszáz érdeklődő volt kíváncsi. A vendégek között számtalan olimpiai bajnok is megtalálható volt, többek között Molnár Endre, dr. Szívós István, Kenéz György, Faragó Tamás, dr. Bodnár András, Dömötör Zoltán, Sárosi László vízilabdázók, Sákovicsné Dömölky Lídia és Rejtő Ildikó vívók, Szalay Miklós labdarúgó, Martinek János öttusázó és Németh Miklós gerelyhajító is eljöttek az egykori pályatárs ünnepségére. A rendezvényen Szatmáry Kristóf elnök és Tóth Sándor alelnök képviselték a színeinket. Elnökünk beszédében kihangsúlyozta, hogy mennyire fontos, hogy egy sok ember által használt sportlétesítményt egy legendáról, egy példaképről neveznek el. A névadó ünnepségen a résztvevők egy emléktáblát is lelepleztek, melyet aztán megkoszorúztak. Dr. Konrád Ferenc a második BVSC-s legenda, akiről uszodát neveztek el. 2012-ben ugyanis a Szőnyi úti fedett létesítménynek a száz évvel korábban született vízilabdaedző, Laky Károly lett a névadója.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz