Szép volt, lányok!

2017. December 22
214

Karácsonyi ajándékot ígértek, és karácsonyi ajándékot adtak felnőtt női vízilabdázóink az év utolsó tétmérkőzésén, a Tippmix Szuperkupáért lejátszott találkozón, amelyen a tavalyi bajnoki és kupaezüstérmes csapatunk a tavalyi bajnok és kupagyőztes UVSE ellen játszott.

A találkozó esélyese kétségtelenül az idehaza verhetetlennek tartott UVSE volt, de Petrovics Mátyásék úgy kezdték a találkozót, hogy az a nagynevű ellenfelet is meglepte. Az első negyedet 5-2-re nyerték Gyöngyössy Anikóék, akik a második negyedben gólt ugyan nem lőttek, de úgy védekeztek, hogy egy találatot sikerült megőrizniük az előnyükből. (Félidőben 5-4 ide). És ez az egygólos előny az utolsó negyedre is megmaradt. Az UVSE mindent egy lapra feltéve küzdött, melynek eredményeképpen előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette. De volt még csavar a meccsben! Hertzka Orsi egyenlített, majd már a vezetésért is támadhattunk. Ez nem sikerült, így 8-8-as döntetlennel zárult a találkozó. Következett az orosz rulett, vagyis az ötméteresek, amelyet mindkét csapat jól dobott. Sajnos, mi előbb hibáztunk, ez pedig az UVSE kupagyőzelmét jelentette. Ennek ellenére büszkék lehetünk a lányokra, akik megmutatták, hogy a legjobb magyar csapatnak is méltó ellenfelei tudnak lenni. Szép volt, lányok! Köszönjük!