Sztárparádé

2018. Március 30
191
Sztárparádé

Több számban is igazi sztárparádét láthat a közönség a debreceni úszó országos bajnokságon. Ahol van olyan döntő, melyben 5-6 nemzetközileg is jegyzett úszó versenyez egymással. De jó leírni, hogy ebben az erős mezőnyben egy BVSC-s úszó volt a legeredményesebb a második napon. Bernek Péter ugyanis három számban indult, és ezekben két aranyat, illetve egy ezüstöt szerzett. Peti a 200 méteres vegyes és 400 méteres gyorsúszás fináléját is magabiztosan nyerte, a 4×200 méteres gyorsúszó-váltónk tagjaként – Kozma Dominik, Papp Márk, Drigán Zoltán, Bernek Péter – pedig második lett az egri kvartett mögött. Rajta kívül még versenyzőink közül Kozma Dominik lett aranyérmes, aki az egyik „sztárparádés” döntőben, az 50 méteres pillangóúszás fináléjában Cseh Lászlóval holtversenyben – többek között Milák Kristófot és Kenderesi Tamást is megelőzve – győzött.

A nap további BVSC-s eredményei: Verrasztó Evelyn második lett a 200 méteres női vegyesúszásban, a fiatal Nagy Réka pedig ugyanebben a számban negyedik helyen ért célba. A 4×200 méteres női gyorsváltónk –Nagy Réka, Böszörményi Bettina, Ádám Henrietta, Verrasztó Evelyn – a dobogó harmadik fokára állhatott fel, míg Papp Márk a 400 méteres férfi gyorsúszásban lett hetedik.