Műugrószakosztályunk ebben az évben két meghatározó alakját veszítette el. Hiszen Sauer László után sajnos Gerlach István is elhunyt. A Zuglói Hősök idei utolsó részében mesteredzőnk életét és munkásságát mutatjuk be.
Ahogy arról beszámoltunk, szerdán elhunyt egyesületünk korábbi kiváló edzője, aki több birkózónkat is elindította pályáján. A Zuglói Hősök aktuális részében Erdős Mártonra emlékezünk tanítványai személyes visszatekintéseivel.
Csütörtökön lesz húsz éve annak, hogy Kemény Dénes irányításával olimpiai bajnok lett Sydney-ben a férfi vízilabda-válogatott. Abban a csapatban Märcz Tamás és Szécsi Zoltán képviselte a BVSC-t. Előbbi pályafutásával ismerkedünk meg a Zuglói Hősökben.
Tavaly augusztus végén kezdtük el a BVSC-Zugló közel 110 éves történetének legkiemelkedőbb sportolóit bemutató sorozatunkat, a Zuglói Hősöket. Ezúttal egy rendhagyó részben visszatekintünk, hogy kikkel foglalkoztunk már.
Eredetileg zongoraművész szeretett volna lenni, végül a vívás mellett döntött. Meg is lett a jutalma, hiszen ő a magyar sport első női olimpiai aranyérmese. A Zuglói Hősökben ezúttal a kiváló tőröző, Elek Ilona életútját mutatjuk be.
Pályafutása alatt itthon csak a BVSC-ben játszott. 1976-ban érte el legnagyobb sikerét, amikor Montrealban olimpiai bajnok lett. Úszóként kezdte, de vízilabdázóként teljesedett ki pályafutása. A Zuglói Hősökben ezúttal Horkai Györggyel ismerkedünk meg.
Helsinkiben olimpiai aranyérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban, majd az 1956-os ötkarikás játékok után nem tért haza. Kanadában lett edző és fotóművész. A Zuglói Hősök 10. részében Gyenge Valériával ismerkedünk meg.
Egy újabb sportág jeles képviselőjével ismerkedünk meg a Zuglói Hősök következő részében. Ezúttal a műugrók első örökös magyar bajnokát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Zságot Irént mutatjuk be.
Bár jelenleg nincs ökölvívó szakosztálya klubunknak, de a BVSC-Zugló első olimpiai aranyérmét ökölvívónk, Énekes István nyerte. Őt már korábban bemutattuk a Zuglói Hősökben, ezúttal viszont ismerkedjünk meg másik bajnokunkkal, Papp Lászlóval.
Legendás játékos és ha lehet, még sikeresebb mesteredző. Berczik Zoltán irányításával a Jónyer-Klampár-Gergely trió a magyar sport történetébe is beírta magát. Klubunk korábbi sportolóját és edzőjét mutatjuk be a Zuglói Hősök következő részében.
A Zuglói Hősök idei első részében, Dr. Konrád János, olimpiai bajnok vízilabdázónk életével foglalkozunk. Ennek külön apropója is van, hiszen női vízilabda-válogatottunk bronzérmet szerzett az Eb-n és a női szakág vele érte el első sikereit a kezdetekben.
Az év utolsó Zugló Hősök részében a decemberben Magyar sport kategóriában Prima díjat kapott Kamuti Jenőt és az ő pályafutását mutatjuk be. A kétszeres olimpiai ezüstérmes tőrvívónak a páston kívül orvosként is sikeres pályafutása volt.
Olimpiai bajnok úszó, mesteredző, gyógyszerész. A „pillangókisasszonynak” is becézett Székely Évától egy nagyon fontos dolgot megtanult a sportvilág: „Sírni csak a győztesnek szabad!”. A Nemzet Sportolójával foglalkozunk a Zuglói Hősök 4. részében.
Klubunk vívószakosztálya 70 éve, 1949-ben alakult újjá és azóta megannyi klasszist és olimpiai bajnokot nevelt ki a magyar sportnak. Ennek apropóján a Zuglói Hősök 3. részében a háromszoros olimpiai bajnok vívót, Dr. Fenyvesi Csabát mutatjuk be.
Augusztus végén indítottuk el új sorozatunkat honlapunkon, amelyben minden hónap utolsó vasárnapján bemutatjuk klubunk korábbi bajnokait. A Zuglói Hősök második részében Bóbis Gyula olimpiai bajnok birkózóval ismerkedünk meg.
Új sorozatot indítunk honlapunkon, amelyben minden hónap utolsó vasárnapján bemutatjuk klubunk korábbi bajnokait. A Zuglói Hősök első részében ismerkedjünk meg első olimpiai bajnokunkkal, a tehetséges, de tragikus sorsú Énekes Istvánnal.