Helsinkiben olimpiai aranyérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban, majd az 1956-os ötkarikás játékok után nem tért haza. Kanadában lett edző és fotóművész. A Zuglói Hősök 10. részében Gyenge Valériával ismerkedünk meg.
  • Zuglói hősök: Zságot Irén
    2020. Április 26
    172
    Egy újabb sportág jeles képviselőjével ismerkedünk meg a Zuglói Hősök következő részében. Ezúttal a műugrók első örökös magyar bajnokát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Zságot Irént mutatjuk be.
  • Zuglói hősök: Papp László
    2020. Március 29
    164
    Bár jelenleg nincs ökölvívó szakosztálya klubunknak, de a BVSC-Zugló első olimpiai aranyérmét ökölvívónk, Énekes István nyerte. Őt már korábban bemutattuk a Zuglói Hősökben, ezúttal viszont ismerkedjünk meg másik bajnokunkkal, Papp Lászlóval.
  • Zuglói hősök: Berczik Zoltán
    2020. Február 23
    246
    Legendás játékos és ha lehet, még sikeresebb mesteredző. Berczik Zoltán irányításával a Jónyer-Klampár-Gergely trió a magyar sport történetébe is beírta magát. Klubunk korábbi sportolóját és edzőjét mutatjuk be a Zuglói Hősök következő részében.
  • Zuglói hősök: Konrád János
    2020. Január 26
    304
    A Zuglói Hősök idei első részében, Dr. Konrád János, olimpiai bajnok vízilabdázónk életével foglalkozunk. Ennek külön apropója is van, hiszen női vízilabda-válogatottunk bronzérmet szerzett az Eb-n és a női szakág vele érte el első sikereit a kezdetekben.
  • Zuglói hősök: Kamuti Jenő
    2019. December 29
    370
    Az év utolsó Zugló Hősök részében a decemberben Magyar sport kategóriában Prima díjat kapott Kamuti Jenőt és az ő pályafutását mutatjuk be. A kétszeres olimpiai ezüstérmes tőrvívónak a páston kívül orvosként is sikeres pályafutása volt.
  • Zuglói hősök: Székely Éva
    2019. November 24
    602
    Olimpiai bajnok úszó, mesteredző, gyógyszerész. A „pillangókisasszonynak” is becézett Székely Évától egy nagyon fontos dolgot megtanult a sportvilág: „Sírni csak a győztesnek szabad!”. A Nemzet Sportolójával foglalkozunk a Zuglói Hősök 4. részében.
  • Zuglói hősök: Fenyvesi Csaba
    2019. Október 27
    443
    Klubunk vívószakosztálya 70 éve, 1949-ben alakult újjá és azóta megannyi klasszist és olimpiai bajnokot nevelt ki a magyar sportnak. Ennek apropóján a Zuglói Hősök 3. részében a háromszoros olimpiai bajnok vívót, Dr. Fenyvesi Csabát mutatjuk be.
  • Zuglói hősök: Bóbis Gyula
    2019. Szeptember 29
    742
    Augusztus végén indítottuk el új sorozatunkat honlapunkon, amelyben minden hónap utolsó vasárnapján bemutatjuk klubunk korábbi bajnokait. A Zuglói Hősök második részében Bóbis Gyula olimpiai bajnok birkózóval ismerkedünk meg.
  • Zuglói hősök: Énekes István
    2019. Augusztus 25
    562
    Új sorozatot indítunk honlapunkon, amelyben minden hónap utolsó vasárnapján bemutatjuk klubunk korábbi bajnokait. A Zuglói Hősök első részében ismerkedjünk meg első olimpiai bajnokunkkal, a tehetséges, de tragikus sorsú Énekes Istvánnal.