Tovább él a remény

2019. Április 10
767

A szombati egy gólos vereséget követően a győzelem kényszerével ugrott medencébe felnőtt női csapatunk az OB I-es bajnokság elődöntőjében a Dunaújváros ellen. A két nyert mérkőzésig tartó párharc második felvonásának az volt a tétje, hogy folytatódik-e a két rivális csatája. Petrovics Mátyás alaposan feltüzelte a csapatát a visszavágóra, a játékosok pedig rendkívül fegyelmezetten tették a dolgukat. Ugyanakkor dunaújvárosi oldalon is felkészültek a mérkőzésre, így a tegnapi Szőnyi úti meccs első felében fej-fej mellett haladtak a csapatok. Félidőben 4-3-ra az ellenfél vezetett, de már akkor érződött, hogy ez a meccs bárhogy végződhet. Farkas Tamaráék aztán a harmadik negyedben elképesztő vízilabdát játszottak, amely még a rutinos dunaújvárosiakat is meglepte. Az 5-1-re lehozott játékrész pedig el is döntötte a találkozót, az utolsó negyedben mindössze ezt az előnyt kellett megőriznie a csapatnak, amely feladatot profi módon meg is oldottak a lányok. Összejött tehát az egyenlítés (10-7), így folytatódhat a párharc. A két csapat a mindent eldöntő harmadik találkozót szombaton (április 13-án) 15 órakor a Komjádi uszodában játssza majd.

Kép: Nemzeti Sport Online