Tovább vittük a debrecenieket

2018. Február 22
185

Számunkra tét nélküli volt a Vasas elleni férfi vízilabda bajnoki meccs az OB I-es bajnokság alapszakaszának zárófordulójában. Nem úgy az ellenfélnek, mely nagy harcban volt a Debrecennel és a Kaposvárral az A csoport negyedik – még felsőházi rájátszásos – helyéért. Utóbbi két csapat éppen egymás ellen játszott a 14. fordulóban, méghozzá kőkemény meccset, melyen végül 9-9-es döntetlen született. Ez pedig még inkább feltüzelte a mi ellenfelünket, a Vasast, amely egy esetleges ellenünk aratott győzelemmel révbe érhetett volna.

Ennek megfelelően nagy elánnal kezdték a találkozót Földi László tanítványai, akik az első negyedet 3-1-re, a félidőt pedig 5-4re nyerték. Szerencsére a mieink nem engedték az ellenfélnek, hogy leszakítsanak bennünket. Sőt, a második játékrészben egy huszáros hajrával sikerült 7-5-re fordítanunk. Ekkor azonban egy újabb fordulat történt: egy négyperces kiállítást 2-0-lal kihasználtak a vendégek, így ismét egál volt az állás. A mérkőzés végén előbb egy gyors gólváltás (8-8), majd egy Létay Krisztián-gól következett, melyre szerencsére nem jött több válasz. Így a meccset és a három pontot mi nyertük, ám ennek legjobban a Debrecen örülhetett, amely negyedikként tovább jutott a csoportból.