Új országos csúcs

2016. Október 05
180

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) Master Pályakerékpáros Világbajnoksága október 1-8. között zajlik Manchesterben, és a rangos versenyen Szilágyi Sándor, a BVSC-Zugló válogatott versenyzője is rajthoz állt, aki az 500 méteres állórajtos időfutamban új országos csúcsot ment.

Klubunkat Szilágyi Sándor képviselte az idei masters pályakerékpáros világbajnokságon. Versenyzőnk az 55-59 év közötti férfiak mezőnyében sprintben, 500 méteres állórajtos időfutamban és 2000 méteres egyéni üldözőversenyben indult.

Szilágyi Sándor először az 500 méteres állórajtos időfutamban állt rajthoz, és 39,322”-es idejével az 55-59 évesek korcsoportjában új magyar csúcsot állított fel, megdöntve a szintén általa tartott korábbi rekordot (39,395”). Ezzel az eredményével a szám idei magyar bajnoka a 7. helyet szerezte meg.

A 2000 méteres egyéni üldözőversenyben szintén Szilágyi nyerte az idei magyar bajnokságot, illetve az 55-59 évesek magyar csúcsát is ő tartja 2’37,636”-os idővel. Ezt az időeredményt ezúttal nem sikerült megdöntenie, de így is csak alig több mint egy másodperccel maradt el korcsoportos egyéni legjobbjától. Ez az idei erős mezőnyben a 21. helyre volt elegendő.

Végső erőpróbaként a sprintverseny nyitányát jelentő 200 méteres repülőrajtos időfutam várt rá. A kvalifikációs futamban a 17. helyen zárt, a sprint szám folytatását jelentő futamokban pedig már nem vett részt.