Menü

Újabb bajnokunktól búcsúzunk

2017. Január 31
444
Újabb bajnokunktól búcsúzunk

2017. január 28-án 86 éves korában, saját otthonában hunyt el egyesületünk egyik legendája, Fülöp Ferenc egykori válogatott nehézsúlyú birkózó.

Fülöp Ferenc, vagy, ahogy őt mindenki ismerte, Fülöp Öcsi 1954-től 60-ig volt a magyar birkózóválogatott tagja. Számos nemzetközi versenyen szerepelt, de a nagy világversenyekre, olimpiákra, a világ- és Európa-bajnokságokra a súlycsoport zsenijét, Kozma Istvánt vitték. Fülöp Ferenc ennek ellenére beírta magát klubunk történetébe, egyrészt mert tagja volt annak a szakosztálynak, amely 25-ször nyert magyar bajnokságot, másrészt, mert a legnehezebb történelmi időszakban, 1956-ban megnyerte a nehézsúlyú kötöttfogású országos bajnokságot. Fülöp Ferenctől a családja szűk körben szeretne majd elbúcsúzni.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz