Menü

Újabb fiatal a profik táborában

2017. Január 26
496
Újabb fiatal a profik táborában

Újabb fiatal tehetséggel kötött szerződést egyesületünk. Ezúttal Andrásfi Tibor 17 éves párbajtőr-tehetség kötelezte el magát hozzánk a tokiói olimpiáig.

Andrásfi Tibor szerencsés, ugyanakkor nem könnyű helyzetben van. A mestere ugyanis nem más, mint a 90-es évek kiváló párbajtőrvívója, Andrásfi Tibor. A névazonosság nem véletlen, hisz apáról és fiúról van szó. Ez általában megkönnyíti, de némely esetben meg is nehezíti a dolgukat. Szerencsére a két Andrásfi immár nyolcadik éve jól tud együttműködni. Olyannyira, hogy Tibi egyre komolyabb eredményeket produkál. A korábbi kadet Európa-bajnoki harmadik helyezését tavaly egy csapatarannyal toldotta meg. Itthon többször nyert már korosztályos bajnoki címet, fiatalabb korábban pedig az Olimpici versenysorozatban is szép sikereket produkált. A fiatalabbik Andrásfi Tibor két fontos verseny előtt áll: a junior országos bajnokság és az azt követő világkupa-verseny eredményétől függ, hogy utazik-e majd a junior Európa-bajnokságra. Jelenleg a ranglistán a harmadik, tehát utazó helyen áll. Ha sikerül a kvalifikáció, akkor viszont már „profi” BVSC-sként lehet az utazókeret tagja. Lévén, hogy egyesületünk az ifjú tehetséggel egy, az olimpiai ciklus végéig szóló szerződést kötött.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz