Újabb világbajnoki résztvevő

2017. Június 08
203

Papp Márk személyében újabb sportolóval képviseltetjük magunkat a júliusi budapesti (és balatonfüredi) vizes világbajnokságon.

Olimpikon hosszútávúszónk ugyanis a franciaországi Gravelines-ben rendezett nyíltvízi hosszútávúszó országos bajnokságon az 5 km-es versenytávon kvalifikálta magát a vébére. Versenyzőnk azt követően, hogy a 10 km-es távon „csak” a harmadik legjobb magyar tudott lenni, emiatt lecsúszott a világbajnoki részvételről, a rövidebb távon nagyon odatette magát. Márk a 124 fős mezőnyben a nyolcadik helyen ért célba, s mivel a magyarok közül csak Rasovszky Kristóf tudta őt megelőzni (aki 5. lett), ez azt is jelentette, hogy Márk 5 km-en világbajnoki résztvevő lett. Ezzel Bernek Péter, Verrasztó Evelyn, Verrasztó Dávid és Kozma Dominik után újabb úszónk lehet majd ott a világ egyik legnézettebb sportversenyén.

Fotó: BVSC-Zugló Úszó Szakosztály