Versenyezve készülnek a versenyekre

2017. Január 23
194

Úszóink az év folyamán rendszeresen ellenőrzik majd felkészültségi állapotukat.

Az ellenőrzéseket pedig versenykörülmények között teszik, a szakmai stáb ugyanis havi rendszerességgel szervez a számukra olyan versenyeket, melyeken nem az eredmény, hanem a sportolók edzettségi szintjének és formájának ellenőrzése lesz a legfontosabb szempont. Az első ilyen verseny az antwerpeni Flanders Speedo Cup 2017. volt, melyen a Verrasztó Evelyn, Bernek Péter, Papp Márk, Biczó Bence, Hoang Quy Phuoc és Drigán Zoltán alkotta csapat képviselte a színeinket. Úszóink közül Evelyn volt a „legélesebb”, Nagy Péter tanítványa kétszer is dobogóra állhatott. 800 méteres gyorsúszásban a második, 200 gyorson pedig a harmadik lett. Valamennyi versenyzőnk több számban is rajthoz állt, melyeken 15 döntős helyezést - az említett két érmen kívül 5 negyedik, 1 ötödik, 2 hatodik, 3 hetedik és 2 nyolcadik helyezést – produkáltak.

Fotó: BVSC-Zugló Úszószakosztály