Világbajnok birkózónk

2016. November 02
218

A Törökországban rendezett egyetemi világbajnokságon a 130 kilogrammos súlycsoportban szőnyegre lépő kötöttfogású birkózónk, Lám Bálint állhatott a dobogó legfelső fokára.

A korábban már junior világbajnoki címet szerző Lám Bálint a törökországi egyetemi világbajnokságon is az esélyesek közé tartozott. Sportolónk ugyanis címvédőként utazott Corum-ba, ahol a minimális elvárás az érmeszerzés volt tőle. Bálint azonban a legfényesebb éremre vágyott, és ennek megfelelően birkózott is. Előbb egy hazai versenyzőt vert 4-1-re, majd a döntőbe jutásért egy orosz versenyzőt győzött le magabiztosan 6-0-ra, a fináléban pedig egy fehérorosz birkózónál bizonyult jobbnak (3-1) úgy, hogy az első pontot az ellenfele szerezte, és hátrányból sikerült az aranyérmet megnyernie.