Menü

Világbajnokunk vébére hangolva

2017. Július 04
426
Világbajnokunk vébére hangolva

Szalkay Orsit mindenki ismeri a Szőnyi úti uszodában.

Köszönhetően annak, hogy valamikor játékosként szolgálta a klubot. Pályafutását bajnoki címek és kupagyőzelmek jellemezték, a válogatottal pedig világ- és Európa-bajnoki címet is szerzett. Orsi legemlékezetesebb világversenye az 1994-es római világbajnokság volt, melyen sikerült „kivédenie” a világ legjobbjának tartott hollandok szemét. De Szalkay Orsit nemcsak ezért ismeri mindenki klubunk háza táján, hanem azért is, mert édesanyaként két olyan istenáldotta tehetséggel ajándékozta meg egyesületünket, mint a felnőtt női csapat kapusa, Doroszlai Vanda, illetve az egyik legnagyobb pólós tehetségnek számító Doroszlai Zalán.

Orsi nemcsak a medence partjáról figyeli gyermekei fejlődését, hanem a medencében maga is részt vesz a tehetségek patronálásában. Egyike ugyanis annak a tapasztalt játékos team-nek, amely az OB/I B-s csapatunkban a legtehetségesebb serdülőknek próbál példát mutatni. S, ha már edzésben maradt, nem is kívánja kihagyni a közelgő budapesti Masters Világbajnokságot. Szalkay Orsolya, illetve két BVSC-s klubtársa, a szintén világbajnok Rédei Katalin és az Európa-bajnok, Gruber Laura egyaránt tagjai annak a 15 fős csapatnak, amely részt fog venni az augusztusi Masters Világbajnokságon. Hogy a lányok mire lesznek képesek a vébék történetében rekordnak számító 18 csapatos mezőnyben, azt nehéz lenne megjósolni. Masters világversenyen részt venni ugyanis meglehetősen költséges dolog, emiatt a rutinos magyar pólósoknak csak ritkán adatik meg, hogy megmutassák a világnak, nem felejtettek el vízilabdázni. Ilyen ritka alkalom volt a négy évvel ezelőtti Európa-bajnokság is, amelyet Orsiék nyertek. A győzelemre azonban remélhetőleg itthon is esélyük lesz, hisz egy olyan csapat, amelyben Drávucz Riták, Pelle Anikók, Primász Ágnesek, Stieber Mercédeszek és Szalkay Orsik játszanak, mindenképpen az esélyesek közé tartozik. Mi is ebben bízunk, és nagyon fogunk szurkolni Orsinak, Katának, Laurának és a többieknek az augusztusi világbajnokságon. A Masters Világbajnokság vízilabda-mérkőzéseire ingyenes lesz a belépés, a szurkolás azonban regisztrációhoz kötött. Regisztrálni pedig augusztus 1-től lehet majd.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz