Volt edzőnk bemutatkozott

2017. Február 13
207

Nagyrészt fiatal játékosokból álló keretet nevezett Märcz Tamás szövetségi kapitány a XI. Volvo-kupára.

Férfi vízilabdacsapatunk korábbi edzője új pozíciójában először mutatkozhatott be tétmérkőzéseken, méghozzá mindjárt egy rangos tornán. A Volvo-kupára ugyanis az olimpiai ezüstérmes és negyedik Horvátország és Montenegró is elfogadta a magyar szervezők meghívását. A torna negyedik résztvevője Szlovákia volt. Märcz Tamás csapata a szlovákokkal kezdett, és nyert 20-5-re, amely találkozó bemelegítésnek nem volt rossz. Majd következett Montenegró, és egy rémálomszerű első félidő: 7-0 az ellenfélnek. Ezen az eredményen pedig már csak kozmetikázni lehetett (4-9). Legvégül a horvátok ellen szálltak vízbe a fiúk, és szinte lekopírozták a montenegróiak elleni kezdést (1-6 oda). Ezúttal azonban volt visszaút, a csapat ugyanis egy 8-1-es etapot produkált, mellyel 9-7-re megnyerte a találkozót. A keret egyetlen BVSC-s tagja, Török Béla a szlovákok és a horvátok ellen kapott játéklehetőséget, így elmondható, amikor ő a medencében volt, győzni tudtunk. És az utolsó pillanatban Kovács Péter személyében egy másik játékosunk is bekerült a keretbe, aki a horvátok elleni sikerből egy góllal vette ki a részét. A Volvo-kupát Montenegró nyerte, mi a második, a horvátok pedig a harmadik helyen végeztek.