Végig kézben tartottuk a mérkőzést, és így a holnapi visszavágón 5–0-s előnyből indulhatunk.
Jól kezdtük a mérkőzést, Mucsy Mandula gyors akciógólja megadta az alaphangot. Bár az ellenfél hamar egyenlített, Lendvay Zoé újabb találata visszahozta az előnyt. Stabil védekezéssel és több labdaszerzéssel kontrolláltuk a játékot.
A második negyedben tovább növeltük a különbséget: Lendvay Zoé ismét villant, majd Pőcze Panna is betalált egy higgadt akcióval. Bár a hazaiak két góllal zárkóztak, Dobi Dorina büntetője a játékrész végén újra megnyugtató előnyt hozott.
Fordulás után is mi diktáltunk: Tóth Fruzsina indította gólunkkal a játékrészt, majd Lendvay Zoé és Pőcze Panna emberelőnyből találtak be. Az ellenfél próbált kapaszkodni, de Dömsödi Dalma centergólja és újabb emberelőnyös találatunk megtartotta a különbséget.
A záró nyolc percben már rutinosan őriztük az előnyt. Dobi Dorina emberelőnyből kezdte a negyedet, majd újabb akciógóljával végleg lezárta a meccset. A védelem blokkokkal és kapusbravúrral biztosította, hogy ne kerüljön veszélybe a győzelem.
BENU Női Magyar Kupa, negyeddöntő, 1.forduló
ONE Eger – BVSC-Manna ABC 8-13 (1-2,2-3,4-6,1-2)
Gólszerzők: Lendvay Z. 5, Dobi D. 3, Pőcze P. 2, Mucsy M., Tóth F., Dömsödi D. 1-1