Leány országos csapataink mindhárom korosztályban győzelmet arattak, míg a fiúk kemény mérkőzéseket vívtak az UVSE ellen. A Budapest Bajnokság négy mérkőzéséből egyet sikerült megnyernünk.
FIÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG
IFJÚSÁGI
UVSE Vízilabda Sportegyesület - BVSC-Zugló 8-15 (2-2,0-4,2-4,1-1)
BVSC-Zugló: Krasznai M., Szabó D., Endrédi M., Kent B., Pintér N., Divják D. 3, Dobi D. 1, Benedek M. 6, Nyerges D., Müncz O. 1, Simon D. 1, Ofner Á. 1, Kormány O. 2, Ujfalusi K., edző: Dabrowski Norbert.
Dabrowski Norbert: „Nagyon viszontagságos volt a hetünk, ez a medencében nem látszott…Örülök, hogy a jó egyéni teljesítmény ellenére is a csapatjáték, ami megmarad a mérkőzésből nekem. Az, hogy sokáig 2 gólon tartottuk az UVSE-t igazán tetszetős az igényeimnek. Nagy szerepe volt ebben Krasznai Máténak természetesen, jó kapcsolat volt a védelemmel és ennek örülök igazán. Hajrá BVSC.”
SERDÜLŐ
UVSE Vízilabda Sportegyesület - BVSC-Zugló 14-6 (3-1,2-1,5-2,4-2)
BVSC-Zugló: Ujfalusi K., Nagy Z., Madaras Z. 1, Hernádi D. 1, Aranyos K., Nagy E., Kormány O., Ofner Á. 3, Saska B., Pintér N. 1, Judák Z. 1, Kratochwill L., Olajos D., Lászlófi A., edző: Létay Krisztián.
Létay Krisztián: „Ahogy az első meccsen a közte öt gólos sima győzelmünk, úgy ez a harmadik negyedre tükörsima vereség sem a realitás. Nem értem, hogy miért kell nekünk mindig egy komoly pofon, hogy észhez térjünk. Az első félévben is, majd most egyből az első rangadón újra. A “nem baj majd túllőjük az ellenfelet” mentalitás egyszerűen nem a siker útja. És ezt már a Szentes elleni 17-14-es győzelmünk alkalmával is szóvá tettem. 5-2-es félidővel, még nem lenne probléma, ha abból az ötből három kapott gól nem lenne figyelmetlenség, vagy egyszerűen a nem kellően feszes védekezés eredménye. Az UVSE nem követett el ilyen hibákat, pedig sokkal több minőségi helyzetünk és fórunk volt az első félidőben. Kérdés, hogy megint, hogy reagálunk. Merre mozdul el a csapatdinamika, és hogyan jelennek meg a tanulságok a következő rangadókon. A vereségekből lehet a legnagyobb fejlődési ugrásokat megtenni, ahogy az első félévben is tettük. Most újra itt a feladat. Hajrá BVSC!!”
GYERMEK
UVSE Vízilabda Sportegyesület - BVSC-Zugló 14-10 (3-3,3-1,5-3,3-3)
BVSC-Zugló: Tory D., Zentai Á., Madaras Á. 4, Fülep M., Bogya B., Szusza M., Sipos Z. 1, Ofner B., Csapó Cs. 2, Samu G., Saska B. 2, Horváth K. 1, Kovács N., Tóth-Esztergomi Á., edző: dr. Szilágyi Kristóf.
dr.Szilágyi Kristóf: „Gratulálok az UVSE-nek és a saját Csapatomnak is. A játék képét tekintve szinte végig, az eredményt tekintve pedig a 3. negyed végéig egyenrangú ellenfelei voltunk az UVSE-nek.
LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG
IFJÚSÁGI
POLO Sport Club ifj - BVSC-Zugló 6-15 (0-4,3-3,3-3,0-5)
BVSC-Zugló: Tóth M., Kiss E. 3, Kőhalmi L. 1, Maróti E., Gombár P. 4, Gáti P., Markovics L., Heinrich F., Bata Cs. 1, Szondy K., Kalász D. 1, Pelle K. 4, Grőb L. 1, Sárközi N., edző: Kele Nikolett
Kele Nikolett: „Gratulálok a lányoknak a győzelemhez. A meccs eleje nehezen indult. Miután elkezdtünk gyorsabban játszani, sikerült jó helyzeteket kialakítani.”
SERDÜLŐ
POLO Sport Club ifj - BVSC-Zugló 6-26 (2-3,0-8,2-7,2-8)
BVSC-Zugló: Tóth M., Pelle K. 8, Mucskai L., Gáti P. 2, Gombár P., Endrédi N. 4, Grőb L. 3, Kalász D. 1, Béres D., Gál Cs. 3, Pfiszter K. 2, Szondy K. 2, Sárközi N., edző: Bata Kornél.
Bata Kornél: „A serdülő csapat tegnap a Polo csapatával az alapszakasz utolsó mérkőzését játszotta. A lányoknak egy lassúbb kezdés után sikerült felvenni a ritmust. Így egy jó játék mellett sikerült győzelemmel zárni. Mindenki játék lehetőséget kapott. gratulálok a lányoknak.”
GYERMEK
POLO Sport Club ifj - BVSC-Zugló 3-31 (1-8,0-10,0-6,2-7)
BVSC-Zugló: Bacsó Sz., Bata Cs.1, Maczó N. 9, Endrédi N. 3, Baio E. 2, Heinrich F. 3, Sikora G. 3, Maróti E. 4, Pfiszter K. 2, Mucskai L. 1, Papp D. 1, Béres D. 2, Ujfalusi T., Sáros E., edző: Kele Nikolett.
Kele Nikolett: „Gratulálok a lányoknak a győzelemhez. Kiegyensúlyozott játékot mutattak a lányok. Az alapszakasznak vége, várjuk a rájátszást és készülünk tovább. Hajrá BVSC!”
BUDAPESTI SERDÜLŐ FIÚ BAJNOKSÁG (2009)
KSI SE - BVSC-Zugló 7-6 (3-1,1-1,2-1,1-3)
BVSC-Zugló: Zimmermann A., Bajdor Cs. 1, Fring P., Illés G., Mwasaru O., Szabó-Medve B. 2, Nagy Z., Mohos J., Fehér Z., Vas Z., Tömöri L., Kővári-Koncz M., Hinkó B. 1, Horváth B., edző: Szendrei Dávid.
Szendrei Dávid „Egy fizikai küzdelem volt ez a KSI mérkőzés, mivel nem segítette a játékunkat a kevés ítélethozatal, így szinte 1-1 negyedeket játszottunk megállás nélkül, sokszor több percek után gólt lőve. Végig loholtunk az eredmény után, de az utolsó negyedben sikerült megcsinálni, amit megbeszéltünk a támadásban, és felzárkóztunk 6-6-ra. Sajnos a végén egy félresikerült blokk miatt gólt szerzett a KSI, így a végén nem mi jöttünk ki győztesen a mérkőzésből, de megdicsérem a csapatot, hiszen nagyon jó védekezést és szinte hibátlan zónavédekezést produkáltunk, nem számítva a több mint 70%-os kapusteljesítményt. Gratulálok a csapatnak a végig kitartó munkáért!”
UVSE Vízilabda Sportegyesület I. - BVSC-Zugló 19-12 (5-2,5-4,1-2,8-4)
BVSC-Zugló: Zimmermann A., Bajdor Cs. 3, Fring P., Illés G. 1, Mwasaru O. 1, Szabó-Medve B. 2, Mohos J. 1, Fehér Z., Vas Z., Tömöri L., Kratochwill L. 2, Kővári-Koncz M. 2, Hinkó B., Horváth B., edző: Szendrei Dávid.
Szendrei Dávid: „Az elején 2 gólos hátrányt gurgattunk végig magunk előtt és semmi sem jött össze ezen a mérkőzésen. Sem a védelem, sem a támadás...az utolsó negyednek az elején volt egy reménysugár amikor sikerült visszajönni a meccsbe egy pillanatra (11-10-re) de sajnos nem sikerült eléggé megragadnunk és a hibáinkat jól felhasználva fordított az UVSE. Remélem a mérkőzésen elrontott hibákból tudunk építkezni és a következő összetűzésből mi fogunk kijönni győztesként!”
BUDAPESTI RUSORÁN PÉTER GYERMEK II. FIÚ BAJNOKSÁG (2012)
BVSC-Zugló - UVSE Vízilabda Sportegyesület 8-10 (2-2,3-3,1-2,2-3)
BVSC-Zugló: Mizsei Z., Pető B., Zentai Á. 3, Mohos J., Farkas G. 1, Papp K. 1, Szőke M., Drugon P., Lakits N. 1, Kása-Gál A. 2, Rezső M., Mille D., Tanyi M., Lénárt T., Damjanovics K., edző: Piotr Resiak.
Piotr Resiak: „Gratulálok a csapatomnak a mai teljesítményhez! Két kifejezetten jó mérkőzést játszottunk, és öröm volt látni a fejlődést. Az UVSE ellen már egyértelműen látszott az előrelépés. Sokat javult a játékunk az előző fordulóhoz képest, a védekezés szervezettebb és tudatosabb volt. Természetesen akadt néhány hiba, de összességében sokkal stabilabb képet mutattunk, ami biztató a folytatásra nézve.”
ASI-Vasas I. - BVSC-Zugló 6-12 (1-4,0-3,1-3,4-2)
BVSC-Zugló: Mizsei Z., Pető B., Zentai Á. 4, Mohos J., Farkas G. 1, Papp K. 2, Szőke M. 3, Drugon P., Lakits N., Kása-Gál A. 2, Rezső M., Mille D., Tanyi M. 1, Lénárt T., Damjanovics K., edző: Piotr Resiak.
Piotr Resiak: „A Vasas ellen őszintén szólva nem tudtam, mire számítsak, hiszen általában a második mérkőzés gyengébbre szokott sikerülni. Most azonban valami egészen más történt: a srácok nagy koncentrációval, fegyelmezetten és egymásért küzdve játszottak. A védekezésünk különösen kiemelkedő volt, úgy érzem, elsősorban ennek köszönhetjük a győzelmet. Mindenki elvégezte a saját feladatát, megvoltak a fontos blokkok, és csapatként működtünk igazán jól. Látszik, hogy jó úton haladunk. Dolgozunk tovább alázattal és elszántsággal – maradjon ez a hozzáállás a jövőben is.”








