LEN Eurokupa Fina Four: vasárnap a bronzérmért játszanak női vízilabdázóink

A BVSC-Zugló női vízilabdacsapata az elődöntőben 14-8-ra kikapott az olasz Padovától, így története első LEN Eurokupa négyes döntőjében bronzéremért szállhat harcba vasárnap délután a holland ZV DE Zaan ellen.

Stieber Mercedes együttese pénteken este kiváló hangulatban és rendkívül elszántan érkezett meg a LEN Eurokupa négyes döntőjének hétvégi helyszínére, az olaszországi Triesztbe. Az esti átmozgató edzésen már látni lehetett, hogy Tóth Fruzsina betegség miatt nem ugorhat medencébe a szombati elődöntőn az olasz Padova ellen.

A kétnapos eseményt - melynek a Piscina Bruno Bianchi uszoda adott - az olasz Trieszt és a holland ZV DE Zaan elődöntője nyitotta szombaton délután. Az utolsó pillanatig kiélezett, fordulatos és izgalmas, fantasztikus hangulatú találkozót végül 10-8-ra a házigazda nyerte, így elsőként ők kvalifikáltak a vasárnapi fináléba. Majd pedig következett a BVSC-Padova összecsapás...

A második elődöntő résztvevői az első percekben csak tapogatóztak, mígnem a negyedik minutumban megszületett az első találat. A Padova hetese, Alessia Millo volt eredményes, nem sokkal később pedig Polák Zsófia szabálytalankodott, melyet a játékvezetők ötméteressel toroltak meg - a büntetőt Maxine Celina Schaap értékesítette. A hajrában aztán Stieber Mercedes tanítványai is megérkeztek a meccsbe, előbb Mészáros-Farkas Kata eresztett el egy távoli bombát, majd Jancsó Patrícia egalizált. A Padovának 12 másodperccel a negyed vége előtt még sikerült betalálnia, így az első nyolc perc 3-2-es olasz vezetés mellett ért véget.

A második negyedet Maxine Celina Schaap gólja nyitotta, míg a túloldalon Fekete Flóra iratkozott fel a gólszerzők közé. Egy perc múlva újfent érkezett Schaap, aki megszerezte önmaga harmadik, csapata ötödik találatát, majd Alessio Millo és Beatrice Cassara találataival nagyszünet előtt sikerült a Padovának négy góllal meglépnie, 7-3.

A térfélcserét követő játékrész gyors gólváltással kezdődött: a holland Maxine Celina Schaap negyedjére villant, a túloldalon pedig Ármai Zita talált be. Ha egyszer egy üzlet beindul... egy perccel később csapatkapitányunk, Mészáros-Farkas Kata szállította az újabb zuglói találatot. Nem örülhetett azonban sokáig a BVSC kispad, és a maroknyi családtag a lelátón, hiszen a feltartóztathatatlan Schaap duplájával már öt gólra nőtt a különbség. Sőt, újabb Schaap duplával már hétgólos differencia állt az eredményjelzőn. A periódus utolsó másfél percében Jancsó Patrícia és Koltay Nadin találataival szépített és kapaszkodott a BVSC, 12-7.

Az utolsó nyolc percben Kakas Krisztinát Doroszlai Vanda váltotta a sárga-kékek kapujában. Gólgyártásba menetrendszerűen a Padova kezdett a negyedik negyedben is, Beatrica Cassara volt eredményes, melyre ezúttal a harmadik találatát szerző Jancsó Patrícia felelt létszámfölényben. A hajrában már felváltva potyogtak a gólok, ott Schaap villant, és Alessia Grigolon talált be, míg a zuglóiaknál Mészáros-Farkas Kata és Urvári Lili szerezte az utolsó góljainkat.

Lányaink 15-10-es vereséget szenvedtek az olasz Padovától, ami azt jelenti, hogy Stieber Mercedes együttese vasárnap délután 15:30-kor a bronzéremért játszhat a holland ZV DE Zaan alakulatával.

A LEN Eurokupa négyes döntőjének küzdelmei az European Aquatics YouTube-csatornáján követhetők élőben.

LEN EUROKUPA FINAL FOUR, ELŐDÖNTŐ
Olaszország - Trieszt, 2024.04.13.

ANTENORE PLEBISCITO PADOVA - BVSC-ZUGLÓ 15-10 (3-2, 4-1, 5-4, 3-3)
Vezette: SCHOPP Hendrik (német) | KONTEK Sara (horvát)

PADOVA: Teani L. - Schaap M. C. 8, Queirolo E., Casson A., Millo A. 2, Yaacobi A., Meggiato S. Csere: Bacelle E., Cassara B. 3, Al Masri Y., Sgro V., Grigolon V. 2. Vezetőedző: Posterivo Stefano.

BVSC-ZUGLÓ: Kakas K. - Mészáros-Farkas K. 2, Ármai Z. 1, Kolarova T., Kele N., Polák Zs., Fekete F. 1. Csere: Jancsó P. 3, Batizi E., Dobos Cs., Koltay N. 1, Urvári L. R., Doroszlai V. Vezetőedző: Stieber Mercedes.

Jegyzőkönyv

Stieber Mercedes: "Az első két negyedben nem tartottuk be a taktikai utasításokat, teljesen mást csináltunk, mint amit megbeszéltünk. Arra kellett volna figyelni, hogy új fejezzük be a támadásainkat, hogy ne tudjanak belőle lefordulni, ehhez képest összesen öt gólt és két ötméterest kaptunk ebből. Utána összeált a játék, támadásban is megtaláltuk magunkat, lehet, hogy az elején megijedtünk a lehetőségtől, és ezért nem mertük ugyanígy belőni a helyzeteinket. Kicsit el vagyunk keseredve, de vasárnap megyünk a bronzéremért."