Elekes Tamara aranyérmes az EYOF-on!

BVSC-s úszó szerezte a magyar küldöttség első érmét a besztercebányai EYOF-on! Ráadásul rögtön a dobogó legfelső fokára állhatott fel Elekes Tamara 400 méter vegyesen!

Sportolónk délelőtt 100 gyorson a 14. helyen jutott tovább a középdöntőbe az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, majd 4. legjobb idővel lett döntős 400 vegyesen. A gyorsúszástól aztán visszalépett, hogy másik számára összpontosítson, ami remekül sikerült, hiszen aranyérmet nyert az első napon a besztercebányai utánpótlás viadalon, bő két másodperccel megelőzve dán és német riválisát.

„Csak az utolsó pillanatban, egy cserét követően dőlt el, hogy indulhatok, így nem is számítottam arra, hogy nyerni tudok. Csak élvezni szerettem volna az úszást, szerencsére ez sikerült” – értékelt a döntő után a Magyarock honlapnak Elekes.

Az érmet Szpirosz Kapralosz, az Európai Olimpiai Bizottság görög elnöke adta át sportolónknak, aki egyéniben még 50 méter gyorson és 200 méter vegyesen, illetve több váltóban is érdekelt az EYOF-on.

Gratulálunk Tamarának és további sok sikert kívánunk!

Fotók: Magyarock / Szalmás Péter