Birkózás

Kategória cikkjei

Eredményes hétvégét zártak a birkózók

Négy korosztályban 2 arany-, 2 ezüst- és 10 bronzérmet nyertek fiatal birkózóink az abonyi versenyen. A Diák I. korcsoport számára különösen is fontos volt a jó szereplés az országos bajnokságra való kvalifikáció miatt.

Soha rosszabb évet!

Sikeres évet zárt birkózószakosztályunk, hiszen Korpási Bálint olimpiai szereplése mellett felnőtt Európa- és magyar bajnoki éremnek is örülhettünk. Továbbá strandbirkózásban is jeleskedtek sportolóink, valamint a korosztályos versenyeken is.

Az év legjobbjait díjazták a birkózók

Hagyományosan decemberben adta át birkózó szakosztályunk hét korosztályban is az év sportolóinak járó díjat. Továbbá az I. Kizotti Mikulás Kupa előtt többen is a Magyar Birkózók Szövetségének centenáriumi elismerésében részesültek egyesületünkből.

Edzőverseny és díjátadó a birkózóknál

Hosszú idő után rendezhetett versenyt birkózó szakosztályunk, így nem meglepő, hogy népes mezőny gyűlt össze csarnokunkban az I. BVSC-Zugló-Kizotti edzőversenyen. Az esemény előtt a 2020-as év legjobb utánpótlás birkózóit díjazták klubunknál.

110 éves sztorik: Az aranykorszak

A BVSC a budapesti klubok közül elsőként kezdte meg újra működését a második világháború után és hamar jöttek az újabb sikerek. Sőt, az 1956-ig tartó időszak az egyik legeredményesebb évtized volt a klub életében, többek között hét olimpiai aranyéremmel.

Az éremszerzés a cél az U23-as Eb-n

Újabb sportolónkért szoríthatunk kontinensviadalon a hétvégén. Kajtán Olivér a 72 kilogrammosok versenyében lesz érdekelt a szkopjei U23-as Európa-bajnokságon. Birkózónkat kérdeztük még az elutazás előtt várakozásairól.

A szenzációs Eb-ezüst krónikája

Hétfőn hazaért a kötöttfogású birkózó-válogatott a sikeres varsói Európa-bajnokságról, ahol mint ismert, Kiss Balázs ezüstérmet szerzett. Tekintsünk vissza sportolónk lenyűgöző menetelésére!

Szép eredménnyel zárná karrierjét Kiss Balázs

Ahogy korábban is nyilatkozta, valószínűleg utolsó nagy világversenyén lép szőnyegre Kiss Balázs szombaton. Világbajnok birkózónkat már Varsóban kérdeztük, hogy sikerültek számára az utolsó napok az Európa-bajnokságon.

110 éves sztorik: Birkózó sikerek

Folytatjuk a 110 éves sztorikat bemutató sorozatunkat. Legutóbb az ökölvívókkal foglalkoztunk, ezúttal pedig a velük párhuzamosan létrehozott szakosztály, a birkózók sikereit elevenítjük fel!