4-1-es sikert aratott a Budapest Honvéd ellen a BVSC-Zugló a Merkantil Bank Liga utolsó fordulójában! Csapatunk így a bajnokság 7. helyén zárta a szezont és sikerült elérnie célját! Ráadásul a 2025/26-os kiírást keretes szerkezetbe foglaltuk, az első fordulóban 4-0-ra győztünk az Ajka ellen a Szőnyi úton, az utolsóban 4-1 arányban vertük a Honvédot szintén hazai pályán!
Sokkal inkább őszire, mint tavaszi időre hajazó időjárás fogadta vasárnap délután a két budapesti csapat népes szurkolótáborait a Szőnyi úton! Búcsúztunk a mögöttünk hagyott szezontól és a hazai pályánktól (egy rövid időre), a Honvéd búcsúzott az NB II-től és a klubot az NB I-be visszavezető Feczkó Tamástól is (?), bár hivatalosan a magyar szakember szerződéssel rendelkezik, könnyen lehet, hogy a BVSC elleni vereség volt az utolsó mérkőzése a kispestiek kispadján.

A Budafokon ikszelő kezdőcsapaton két helyen változtatott Dragan Vukmir vezetőedzőnk, visszakerült az eltiltását letöltő Farkas Balázs, valamint Benkő-Bíró Norbert is a csapatba, Palincsár Martin a kispadon, az eltiltását töltő Király Ákos a lelátón foglalt helyet a kezdősípszó pillanatában. A kezdőrúgást a 19. születésnapját ünneplő Mező Marcell végezhette el, aki egy ajándék mezt is átvehetett csapatkapitányunktól Viníciustól.

A több, mint ezer fős Honvéd-tábor remek hangulatot varázsolt a Szőnyi útra, így igazi futballhangulatban vehetette kezdetét az utolsó játéknap a másodosztályban. A Honvéd egyébként a bajnoki cím megnyeréséért is harcban volt a forduló előtt, igaz a Vasas pályán később máshogy alakultak a dolgok, így végül nem számított a kispestiek eredménye a BVSC ellen.

A találkozót a vörös-feketék kezdték jobban, többet birtokolták a labdát és veszélyesebb támadásvezetéseik voltak a találkozó elején. A 12. percben Katona Máté rövid hazapasszára a vendégek centere, Kántor Kevin csapott le, ám a kimozduló Petroff elkaszálta a Honvéd játékosát, így jogos tizenegyeshez jutott a Kispest. Az ítéletet, mint a szezon során többször is, Csontos Dominik hajtotta végre, aki a bal kapufa tövéhez lőtte a labdát. Petroff érezte az irányt, de csak belekapni tudott a tizenegyesbe, így korán megszerezte a vezetést a vendég alakulat. (0-1)

A bekapott gól, mintha jót tett volna a BVSC-nek, egyre bátrabb támadásokat vezetett csapatunk és szép lassan sikerült eljutnunk Tujvel kapujáig is. Törőcsik és Ominger is távoli lövésekkel próbálkoztak, de ekkor még pontatlanul. Közben Katona Máté is jóvá tette a hibáját, a 30. percben könnyen megduplázhatta volna az előnyét a Honvéd, de Kántor és Szamosi remek összjátéka után önfeláldozóan mentett védekező középpályásunk.

A 31. percben aztán érkezett a zuglói egyenlítés! Dénes Adrián szerzett labdát az ellenfél térfelén, amit Omingernek készített vissza, aki a tizenhatoson belülre passzolt Törőcsikhez. Szervező középpályásunk háttal a kapunak tudott megfordulni és váratlanul, laposan lőtte a labdát a nem sokat látó Tujvel mellett a hálóba! (1-1)

Két percen belül a vezetést is sikerült átvennünk! Ismét Omingertől indult az akció, aki jól vette észre a kiugró Farkast Balázst, aki el tudta tolni a kapus mellett a labdát, majd egy védőt is kicselezve tökéletes helyzetbe hozta a fiatal Vérten Milánt, aki nem hibázott a kapu torkából harmadik NB II-es mérkőzésén megrúgta az első felnőtt gólját is! Innen is gratulálunk fiatal játékosunknak és további gólokat kívánunk zuglói színekben! A félidőig már nem született újabb gól, így 2-1-es vezetéssel mehettek szünetre a csapatok és mivel a Vasas is vezetett az Ajka ellen, ezen ponton talán a vendégek bajnoki címről szőtt álmai is kezdtek szertefoszlani.

A második játékrészre Vérten helyett Horváth Szabolcs érkezett a támadó szekcióba, a vendég oldalon a szezonban egyébként általában kezdőként szereplő Hangya Szilveszter és Medgyes Zoltán érkezett, hogy felpezsdítse kicsit a kispesti támadásokat. Erre azonban nem sokszor volt precedens a folytatásban sem, a Honvéd többet birtokolta a labdát, de az inkább meddő mezőnyfölény volt, igazán nagy egyenlítési lehetősége nem volt a jövőre már NB I-es csapatnak. Annál inkább a Zuglónak, 3 perccel a játékrész kezdete után a csereként beálló Horváth Szabolcs emelte vissza a kifejelt labdát a vendég kapu elé, Dénes Adrián pedig a védőjét megelőzve stukkolt a rövid alsóba, szezonbeli 8. találatát jegyezve. (3-1)

A második félidőben a Budafokon gyönyörű szabadrúgásgólt szerző Pekár László, a mostanában új szerepkörben kipróbált Bacsa Patrik és a szezon során kevés lehetőséget kapó Nemes Marcell is pályára lépett csapatunkban, amely innentől már dominálta a találkozót és magabiztosan védekezte ki a Honvéd támadásvezetéseit, elől pedig több szép kontrát vezetve teremtett esélyt az újabb találatra, amely végül a 86. percben született meg Dénes Adrián révén. Lehoczky ívelte ki a labdát a jobbösszekötő helyére Dénes Adriánnak, aki remekül vette le az átadást, majd megcsinált egy kényszerítőt Katonával, és a 16-os vonalán vezette keresztbe a labdát lövőpozíciót keresve. Amikor pedig megtalálta a lehetőséget be is zúdította a labdát a bal alsóba, megkoronázva ezzel saját maga és csapatunk teljesítményét is. Igaz ez nem csak az utolsó mérkőzésre, hanem az egész szezonra, de leginkább a tavaszi hadjáratra.

A BVSC-Zugló így 4-1-es győzelemmel zárta a 2025/26-os szezont, ami azt jelenti, hogy a tabella 7. helyén zárjuk a harmadik NB II-es idényünket. 2024-ben a 13., 2025-ben a 9., míg idén a 7. pozíció jutott nekünk, ebből is kiolvasható, hogy egyre stabilabb csapattá válunk a másodosztályban. Most egy rövid pihenő következik a játékosok és a szakmai stáb számára, aztán júniusban indul a felkészülés a következő szezonra. Természetesen, amint friss információk és a keretet érintő változások hivatalossá válnak, azt megosztjuk szurkolóinkkal is.

Köszönjük a játékosoknak, a szakmai vezetőknek és a csapat körül dolgozó kollégáknak az egész éves munkát! Köszönjük a szurkolóinknak, hogy minden mérkőzésen mellettünk álltak és kivették a részüket minden sikerből és kudarcból is. Mindenkinek jó pihenést kívánunk! Hamarosan folytatjuk! Hajrá, BVSC!
LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–BUDAPEST HONVÉD FC 4–1 (2–1)
Budapest, Szőnyi út, 1878 néző. Vezette: Derdák Marcell (Ország Péter, Tóth Csaba János)
BVSC: Petroff – Katona M., Vinícius, Lehoczky, Benkő-Bíró – Ominger G. (Bacsa P., 80.), Csernik – Vérten (Horváth Sz., a szünetben), Törőcsik P. (Pekár L., 64.), Dénes A. – Farkas B. Vezetőedző: Dragan Vukmir
HONVÉD: Tujvel – Pauljevics (Kállai K., 58.), Szabó A., Csontos D. – Schön B., Szamosi Á., Pekár I., Varga B. (Hangya, a szünetben) – Zuigeber (Medgyes Z., a szünetben), Kántor K. (Pinte, 68.), Gyurcsó (Földi D, 74.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Törőcsik P. (31.), Vérten (33.), Dénes A. (48., 86.), ill. Csontos D. (12. – 11-esből)



