Értékes helyezésekkel zárult a korosztályos vívó-vb

Mivel kardvívóink rögtön a kadet és junior-világbajnokság első napjain pástra léptek, számukra már véget is ért a vb. Fiataljaink pedig előkelő pozíciókban zárták a viadalt!

Rögtön az első napon szoríthattunk sportolónkért a plovdivi korosztályos világbajnokságon. A juniorok férfi kard egyéni küzdelmében Petrucz Mirkó 5 győzelemmel és 1 vereséggel lépett tovább a csoportkörből, majd a 64 közé jutásért vívott asszót is sikerrel vette. A következő körben egy brazil ellen nyert 15:10-re és a legjobb 32 között egyedüli magyarként maradt. Itt sajnos ő is búcsúzott szoros csatában az olasz Mastrullo ellen (12:15).

Vasárnap aztán két kadet vívónk is pástra lépett. Méghozzá nem is akárhogyan szerepeltek. A hölgyeknél Tóth Nadin hibátlanul vette a csoportkört, majd indiai és kanadai riválisa sem okozott neki komolyabb akadályt. A nyolcaddöntőben a román Covaliut is sikerült felülmúlnia (15:11). A negyeddöntő jelentette számára a végállomást, ahol a későbbi ezüstérmes – akit épp Nadin honfitársa, Domonkos Emese győzött le a fináléban – azeri Huszejnova 15:10-re győzte le sportolónkat, aki így is az előkelő 5. helyen zárta a vb-t.

Szintén közel volt a negyeddöntőhöz Papp Zsadány is. Ő sem hibázott a csoportkörben. A folytatásban aztán a kanadai Robinsont szoros asszóban búcsúztatta 15:13-mal. Majd a görög Pergamalisz ellen is győzött 15:11-re. A nyolcaddöntőben aztán a török Yaman Petrucz ellenfeléhez hasonlóan 15:12-re nyert. Papp így is a legjobb magyarként a 9. lett a vb-n kadet férfi kardban.

Petruczéknak a junior férfi csapattal nem volt szerencséjük. Bár Kolumbiát magabiztosan búcsúztatták (45:18), a nyolcaddöntőben viszont a későbbi győztes Egyesült Államok örülhetett (30:45). Innentől viszont a fiúk nem hibáztak és az alsó ágon megnyerték hátralévő mérkőzéseiket és a kilencedikek lettek.

Gratulálunk fiataljainknak és edzőiknek!