A sikeres egyéni versenyek után csapatban is remekül szerepeltek vívóink a kadet országos bajnokságon.
Vívás
Kategória cikkjei
Bár, már másfél hónap is eltelt a Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpia óta, a sűrű menetrend, az edzések és versenyek csak most tették lehetővé, hogy klubunk vezetése is köszönthesse újdonsült olimpiai bajnokunkat, az argentin fővárosban aranyérmet szerző Pusztai Lizát.
A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték hétvégén a hatfegyvernemes vívó kadet országos bajnokságot, melyen rekordot jelentő 450 fiatal vívó vett részt.
A díjazottak között a BVSC-s család két tagja is helyet kapott.
A versenyektől zsúfolt hétvége legnagyobb BVSC-s vívósikerét a párbajtőröző Andrásfi Tibor aratta, aki a szezon első junior világkupaversenyén egyéniben döntős volt, a csapattal pedig a dobogóra állhatott.
Nagy üzem volt hétvégén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban, ahol a szúrófegyverek számára rendeztek kadet európai körversenyt.
A franciaországi Orléans-ban rendezték a szezon első női kard világkupaversenyét.
Nagyüzem volt október utolsó hétvégéjén a vívópástokon is, hisz minden fegyvernemben – de nem minden korosztályban – Magyar-kupafordulókat rendeztek.
Az elmúlt hétvégén a legjobb kadetkorú párbajtőrvívóink a szerbiai Nagybecskereken szerepeltek, ahol az idei év első európai körversenyét rendezték.
Bódy István és Bódy Benjamin tanítványa amolyan korosztályos „jutalomjátékként” két aranyérmet nyert a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián.
Éremért utazott Pusztai Liza az ifjúsági olimpiára, ahonnan aztán a legnemesebb éremmel térhet majd haza.
A kadet- és juniorkorú párbajtőrvívók versenyeivel folytatódott a Magyar Kupasorozat.
Klubunk egykori kiválósága, dr. Kamuti Jenő kétszeres olimpiai ezüstérmes, világbajnok tőrvívó – és nem mellesleg a Nemzet Sportolója – a napokban Magyar Örökség Díjban részesült.


