Sikeresen zárták junior párbajtőrözőink a hétvégi világkupákat. Osman-Touson Maruán a férfi válogatottal Belgrádban aranyérmet nyert, míg Borsody Emma a női csapattal egy értékes bronzéremnek örülhetett Pozsonyban.
Vívás
Kategória cikkjei
Az elmúlt hétvégén is remekül szerepeltek utánpótlás vívóink külföldön és a hazai pástokon egyaránt. Szűcs Luca és Pótz-Nagy Fanni Spanyolországban szerzett aranyérmet a csapattal, míg a kadet párbajtőrözők itthon állhattak dobogóra.
Tulajdonképpen ott folytatta a 2020-as évet Szűcs Luca, ahol az előzőt abbahagyta. Bár a budapesti junior kard világkupán még a tavalyi két ezüstérmén is túltett, hiszen egészen az aranyéremig menetelt!
Remekül szerepelt Szűcs Luca a sosnowieci junior női kard világkupán. Bódy István tanítványa a Szocsiban rendezett vk után Lengyelországban is ezüstérmet nyert.
A november eleji oroszországi junior kard-világkupán szerzett ezüstérme után a hónap második felében már Franciaországban, a felnőtt vk-n szerepelhet Szűcs Luca. Tehetségünkkel beszélgettünk céljairól.
Egészen a döntőig menetelt Szűcs Luca a szezon első junior világkupa állomásán Szocsiban. Kardozónkat a fináléban a házigazdák vívója állította meg, de Szűcs így is egy értékes ezüstérmet szerzett.
Utánpótlás kardozóink kadet és junior korosztályban is aranyérmet szereztek a Magyar Kupa második állomásán. Előbbiben Ondrik Konrád BVSC-s klubtársát, Tóth Patrikot legyőzve nyert, míg utóbbiban Szűcs Luca diadalmaskodott.
Ott folytatták vívóink, ahol egy hete abbahagyták. Ezúttal viszont már nem csak az utánpótlás, hanem a felnőtt mezőny is pástra lépett. Andrásfi Tibor pedig a nyári világbajnokságon aranyérmes Siklósi Gergelyt is legyőzve végül második lett párbajtőrben.
Remekül szerepeltek kadet és junior párbajtőrözőink a szezon első válogatóversenyén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. Fiataljaink egy ezüst- és három bronzérmet szereztek.
Barta Luca a junior-világbajnokságon egyéniben, majd a felnőtt Európa-bajnokságon váltóban is bronzérmet szerzett, a budapesti vb-n pedig második lett Réti Kamillával. A tehetséges öttusázó vívóedzései során a BVSC-ben készül, Kovács Iván irányításával.
Miközben a budapesti vívó-világbajnokságon Pusztai Liza a páston, szakosztályunk menedzsere, Honti-Kiss Dominika a pást mellett képviselte a BVSC-s színeket. Ugyanis az a megtiszteltetés érte, hogy versenybíróként vehetett részt a hazai világversenyen.
Jó teszt volt párbajtőrözőinknek a 30. nyári universiade. A Nápolyban és környékén az egyetemista és főiskolai korosztály számára rendezett multisport-eseményen Gonda Borbála és Mestyanek Máté is hosszabb kihagyás után tért vissza a pástra.
Nedeczky György búcsúztatására 2019.07.12-én pénteken 10 órakor kerül sor a Szent István Bazilika Urnatemetőjében. Megközelítés, a Bazilika Arany János utca felőli északi bejáratán keresztül.


