Remekül halad szeptemberi műtéte után a rehabilitációja Márton Annának. Olimpiai negyedik helyezett kardozónk ennek ellenére később tér vissza versenyen a pástra, de ennek örömteli oka van, ugyanis babát vár Panka! Vele beszélgettünk!
Vívás
Kategória cikkjei
Több helyszínen szerepeltek az elmúlt napokban vívóink, akik szép eredményeket értek el. Kó Ágoston a párbajtőrözők Pozsonyi versenyén szerzett aranyérmet, Pusztai Liza és Szűcs Luca pedig felnőtt kard világkupán jeleskedett.
A pénteki bronzérem után szombaton sem maradtunk dobogós helyezés nélkül a junior kardozók budapesti világkupáján. Szűcs Luca egészen a döntőig menetelt, ahol végül válogatott társától, Battai Sugártól kapott ki, így ezüstérmet nyert.
A férfi kardozók junior világkupája nyitotta vívóink számára a 2022-es esztendőt. A mieink közül pedig Petrucz Mirkó parádés versenyzéssel bronzérmet szerzett a budapesti viadalon.
Hagyományosan a karácsony előtti hétvégén rendezték a vívók országos bajnokságát. Sportolóink 1 ezüst- és 2 bronzérem mellett további értékes helyezésekkel zárták a 2021-es év utolsó versenyét!
Remekül kezdődött Szűcs Luca számára a szezon első junior világkupája Lengyelországban. Kardozónk egyéniben ezüstérmet szerzett, míg a csapattal csupán egy tussal maradt le a dobogóról, így a negyedik helyen zárt.
A hétvégén a junior vívók számára minden fegyvernemben világkupát rendeznek. Mivel 2020 év eleje óta a pandémia miatt nem versenyzett ez a korosztály vk-n, így különösen is fontos, hogy hét sportolónkért is szoríthatunk két helyszínen!
Pár nappal 90. születésnapja előtt elhunyt a világbajnok tőröző, Czvikovszky Ferenc. Bár versenyzői pályafutása mindössze négy évig tartott, rendkívül sikeres volt. Kamuti Jenő búcsúbeszédét osztjuk meg, amely a temetésen hangzott el.
A kardozók után a párbajtőrözők számára is elkezdődött a nemzetközi szezon. A férfiak Bernben, a nők pedig Tallinban szerepeltek a hétvégén. Andrásfi Tibor egyéniben olimpiai bajnokot is legyőzött, a csapattal pedig negyedik lett.
Ahogy beszámoltunk róla, két sportolónk is a főtáblán szerepelt az orleans-i női kard Grand Prix-n szombaton. Szűcs Luca végül a legjobb 64 között búcsúzott, Pusztai Liza viszont csupán egy hajszálra volt az éremtől, végül legjobb magyarként hatodik lett.
Parádés hétvégét zártak párbajtőrözőink! Andrásfi Tibor többek között az olimpiai ezüstérmes Siklósi Gergelyt is legyőzve diadalmaskodott, de a fiatal Osman-Touson Maruán, valamint a nőknél Borsody Emma is dobogóra állhatott.
Az olimpiát követően megkezdődött a szezon a felnőtt kardozók számára is. Pusztai Liza rögtön egy ezüstérmet szerzett, de a párbajtőrözők korosztályos versenyén is születettek BVSC-s érmek.
A hétvégén a felnőtt párbajtőrözők számára Tatán rendeztek Magyar Kupa fordulót, míg a junior kardozók a Vasas vívótermében léptek pástra. A közös a két versenyben, hogy mindkét eseményen született BVSC-s érem.


