Ahogy beszámoltunk róla, Márton Anna világkupa negyeddöntővel tért vissza januárban a pástra. Olimpiai negyedik helyezett kardvívónkkal beszélgettünk az elmúlt időszakról, a következő kihívásokról és azt is elárulta, milyen volt édesanyaként versenyeznie.
Vívás
Kategória cikkjei
Sűrű hétvégéjük volt vívóinknak, hiszen Dohában, Bukarestben és itthon is pástra léptek. Ráadásul utóbbi két helyszínről érmeket is hoztak sportolóink!
Remek hétvégét zártak kardvívóink, hiszen férfi csapatunk aranyérmes lett a junior országos bajnokságon, viszont meglepetésre második csapatunk diadalmaskodott! Ráadásul a nőknél is volt okunk az örömre.
Soha rosszabb visszatérést! Így is fogalmazhatnánk Márton Anna hétvégi teljesítménye kapcsán. Kiváló kardvívónk a tokiói olimpia óta először lépett pástra és egészen a negyeddöntőig menetelt Tunéziában!
Két BVSC-s vívónkkal a soraiban választották a sportújságírók a női kardválogatottat az év csapatának az egyéni sportágak kategóriában a 65. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán. Pusztai Lizával és Szűcs Lucával beszélgettünk a díjátadó után.
Junior vívóink számára hamar elkezdődött a nemzetközi versenyszezon 2023-ban, hiszen Budapesten és Udinében is pástra léptek fiataljaink a hétvégén. Petrucz Mirkó ráadásul a férfi kardcsapattal ezüstérmes lett!
Felemásan sikerült vívóink számára a hétvégi országos bajnokság. Egyéniben esélyeseink hamar búcsúztak, de Szűcs Luca révén így is volt dobogósunk egyéniben, míg csapatban három érmet is szereztünk!
Hosszú idő után térhet vissza a pástra olimpiai negyedik helyezett kardozónk, Márton Anna. Sportolónkkal többek között a sport és az anyaság egyensúlyáról, a térdműtét utáni rehabilitációról és az olimpiai célokról is beszélgettünk!
Parádésan szerepeltek vívóink a hétvégén rendezett versenyeken. Több korosztályban, mindkét fegyvernemben, azaz kardban és párbajtőrben is volt okunk az örömre. A felnőtteknél Szűcs Luca és Borsody Emma is döntőbe jutott!
Ahogy beszámoltunk róla, egyéniben arany-, míg a csapattal bronzérmet nyert Andrásfi Tibor a szezonnyitó berni világkupán. Tehetséges párbajtőrözőnk árulta el a siker okait, valamint már következő céljáról is beszélt!
Óriási sikert ért el fiatal párbajtőrözőnk Bernben! Andrásfi Tibor ugyanis olimpiai- és világbajnokot is legyőzve nyerte meg Svájcban a szezon első világkupa-versenyét!
Sűrű hétvégéjük lesz vívóinknak, hiszen a felnőtt válogatottak három helyszínen küzdenek meg a szezon első világkupaversenyein. Pástra lép többek között a világbajnok női kardcsapat, de vb-4. helyezett férfi párbajtőrözők is.
Az utóbbi hetekben már bizonyította vívóink utánpótlása, hogy idén is lehet rájuk számítani. A hétvégén kardozóink szállították az érmeket, míg a párbajtőrözők Splitben léptek pástra.


