A szöuli negyeddöntő után a női kardozók olimpiai kvalifikációs sorozatának második állomása remekül sikerült Márton Anna számára, aki világbajnokokat legyőzve szerzett bronzérmet. Folytatás vasárnap, a csapatversennyel!
Vívás
Kategória cikkjei
Péntektől vasárnapig Grúziában lépnek pástra a női kardozók az olimpiai kvalifikációs időszak első csapatversenyén. Batumiban nagy örömünkre három BVSC-s lánynak is szurkolhatunk!
Ha április, akkor vívószakosztályunknál szokásosan ebben az időpontban díjazzák a korosztályok legeredményesebb sportolóit. Szatmáry Kristóf, a BVSC-Zugló elnöke adta át az elismeréseket a fiataloknak!
A következő versenyen már az olimpiai kvóta lesz a cél női kardozóink számára, akik vb-címvédőként várhatják ezt az időszakot. A csapatba szülése után remek eredményekkel visszatérő Márton Annával beszélgettünk!
Ahogy beszámoltunk róla, az olimpiai kvalifikáció előtti utolsó világkupát megnyerte a férfi párbajtőr-válogatott Argentínában. A válogatott egyik alapemberével, Andrásfi Tiborral értékeltük a versenyt!
Mivel kardvívóink rögtön a kadet és junior-világbajnokság első napjain pástra léptek, számukra már véget is ért a vb. Fiataljaink pedig előkelő pozíciókban zárták a viadalt!
Szombattól jövő vasárnapig a bulgáriai Plovdiv városa ad otthont a kadet és junior vívó-világbajnokságnak. A városban korábban Pusztai Liza is szép sikereket ért el, ezúttal pedig három sportolónk is képviseli majd a BVSC-t a viadalon!
Andrásfi Tiborral a soraiban nyerte meg az olimpiai kvalifikáció előtti utolsó világkupát a férfi párbajtőr-válogatott. Az Argentínában rendezett viadalon a csapat 32:26-ra nyert a fináléban Venezuela ellen.
A magyar női kardcsapat az elődöntőig menetelt a belgiumi világkupán és csupán egy tusra volt a három BVSC-s vívóval felálló együttes az éremszerzéstől. A negyedik hely így is biztató az olimpiai kvalifikáció kezdete előtt!
Három vívónk is pástra lépett a hétvégén Athénban rendezett női kard világkupán. Egyéniben Pusztai Liza jutott a legtovább, de sajnos a csapatversenyt sérülés miatt ki kellett hagynia, ahol Márton Anna vezérletével a 10. helyen zártak a lányok.
Négy vívónk szerepelt Észtországban a korosztályos Európa-bajnokságon és nagy örömünkre Tóth Nadin, Papp Zsadány, Szalai Zalán és Petrucz Mirkó is éremmel tért haza. Nézzük, hogyan zártak sportolóink a kontinensviadalon!
A február vége nem csak a tél végét jelzi, hanem a kadet és junior vívó Európa-bajnokság idejét is. A tallinni kontinensviadalon négy kardozónk is érdekelt lesz. Fiataljainkat kérdeztük a várakozásaikról!
A világbajnoki cím óta először lépett pástra a magyar női kardcsapat és rögtön érem közelben zártak a mieink a taskenti világkupán. Ráadásul a válogatottban három BVSC-s vívónk is szerepet kapott!


